20 powodów, dla których kocham mój kominek zimą

przez | 28 czerwca 2022

Czy wiesz, że kominek jest jednym z najczęściej używanych elementów dekoracyjnych w domach w całym kraju? I nie bez powodu! W końcu co jest bardziej przytulnego niż spędzanie zimowych wieczorów przy trzaskającym ogniu z herbatką w ręce, kocem i nagrzanym kominku? Dlatego też stworzyliśmy listę 20 powodów, dla których kochamy nasze kominki zimą. Klimatolodzy twierdzą, że na całym świecie zimy stają się coraz łagodniejsze i krótsze, ale tutaj, na półkuli północnej, mieliśmy ostatnio całkiem ostre zimy. Jeśli więc masz w domu kominek i lubisz go używać nawet podczas zimowych miesięcy, mamy dla Ciebie odpowiednie wskazówki. Bądź na bieżąco i dowiedz się więcej o tym, dlaczego powinieneś kochać swój kominek zimą!

  • masz zawsze ciepło
  • masz żywy ogień w domu
  • decydujesz kiedy zapalić w domu
  • masz ciepłą wodę
  • możesz czytać przy nim książę
  • nic lepiej nie smakuje jak herbata przy kominku
  • uspokaja
  • poprawia samopoczucie
  • wzmacnia nasze poczucie bezpieczeństwa
  • łączy ludzi

Jaki wybrać kominek do domu

Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, zanim wybierzesz kominek do swojego domu. Po pierwsze, jakiego rodzaju paliwa będziesz używać? Drewno? Paliwo do biokominka? To pomoże Ci zawęzić poszukiwania według dostępnych opcji w sklepie internetowym. Powinieneś również wziąć pod uwagę styl swojego domu oraz wielkość pomieszczenia oraz fakt czy potrzebujesz płaszcza wodnego czy nie.

Jeśli masz duży pokój, który wymaga dużego kominka, możesz wybrać kominek wolnostojący. Jeśli chcesz mieć bardziej kompaktowy kominek, który jest łatwy w instalacji, możesz wybrać kominek ścienny.

Powinieneś również pomyśleć o lokalizacji swojego kominka. Jeśli mieszkasz w chłodniejszym miejscu i chcesz regularnie używać kominka, powinieneś zainstalować go w miejscu, w którym jest dobry przepływ powietrza. Nie chcesz przecież przegrzać swojego pokoju!

Jak działa kominek z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym to jeden z najpopularniejszych typów kominków. Ten typ kominka ma z tyłu duży zbiornik wodny, który nagrzewa się, a następnie przekazuje ciepło do reszty domu. Dzięki temu kominek może być włączony nawet wtedy, gdy na zewnątrz jest zimno.

Płaszcz wodny daje kominkowi większą stabilność i pomaga w bardziej równomiernym rozprowadzaniu ciepła. Ten typ kominka jest świetny do dużych pomieszczeń i jest najlepszym wyborem, jeśli lubisz utrzymywać ciepło w swoim domu przez cały rok.

Jak udekorować kominek

Niezależnie od tego, czy planujesz zachować swój kominek, czy wymienić go na nowy, będziesz musiał odpowiednio przygotować miejsce po niego. Jeśli masz stary kominek, który planujesz zatrzymać, upewnij się, że dokładnie go wyczyścisz i odnowisz.

Jeśli planujesz wymienić swój kominek, możesz zainstalować kominek i udekorować go tak, jak chcesz. W ten sposób możesz zmieniać dekoracje tak często, jak chcesz, nie martwiąc się o stan swojego kominka. Dobrym sposobem jest zmiana kratki kominkowej na bardziej nowoczesną. Do wyboru masz kratki narożne, kratki ozdobne czy dekoracyjne. Rozmiar kratki kominkowej dobierzesz według rozmiaru dolotu powietrza w Twoim kominku. Kratka kominkowa to ważny element każdego kominka. Wlot powietrza który reguluje krata z żaluzją jest idealnym rozwiązaniem dla osób które chcą np. takie ciepło zatrzymać.

Istnieje jeszcze kilka rzeczy, które możesz zrobić podczas dekorowania Twojego kominka. Możesz obramować swój kominek cegłami, kamieniami lub całkowicie go zabudować .

Jaki rodzaj kominka do małego salonu

Jeśli masz mały salon i martwisz się, jak będzie tam wyglądał Twój kominek,  możesz przygotować wizualizację! Po drugie jest mnóstwo małych kominków, z których możesz wybrać taki który idealnie pasuje do Twojego pomieszczenia. Niektóre modele wyposażone są w elektryczną lub gazową zapalarkę, co oznacza, że nie będziesz musiał zbliżać się do kominka, aby go zapalić.

Jeśli chcesz mieć kominek, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca, możesz wybrać kominek elektryczny lub przenośny albo też biokominek. Są one dostępne w wielu różnych stylach i mogą pasować do każdego salonu. Jeśli chcesz pójść o krok dalej i sprawić, że Twój salon będzie wyglądał jeszcze przytulniej, możesz udekorować pokój stawiając krzesło lub fotel koło kominka. Takie połącznie będzie się kojarzyć z ciepłym i przytulnym miejscem w Twoim domu.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz dlaczego powinieneś kupić kominek, nie masz już żadnych wymówek, czy popijając gorące kakao przy kominku nie będziesz się czuł wspaniale?! Niezależnie od tego, czy masz tradycyjny czy nowoczesny kominek, możesz sprawić, że będzie on wyglądał jeszcze bardziej przytulnie i zachęcająco dzięki odpowiednim akcesoriom i dekoracjom w tym odpowiedniej kratce kominkowej. Upewnij się, że masz zapas drewna opałowego i utrzymuj pomieszczenie dobrze wentylowane dla maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Trzymaj się ciepło i ciesz się kominkiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *