Naprawa koparki jak zrobić to dobrze?

przez | 6 sierpnia 2022

Naprawa koparki. Części zamienne do koparek.

Koparki są używane do kopania i wykopów w kopalniach, na placach budowy i w innych miejscach. Są one również używane na wielu budowach. Koparki gąsienicowe ze względu na sposób, w jaki się poruszają, są wykorzystywane w bardzo trudnych warunkach. Maszyny te mają gąsienice zamiast kół i mogą być używane do kopania rowów i dołów w bardzo trudnych miejscach. Istnieje wiele różnych rodzajów modeli koparek o różnych cechach, rozmiarach i możliwościach, ale wszystkie mają podobają napraw i dbania o silnik oraz inne części. Aby koparka działała z najwyższą wydajnością, należy wiedzieć, jak przeprowadzać na niej rutynową konserwację. W tym artykule omówimy podstawowe kroki, które należy podjąć w celu konserwacji koparki, aby była zawsze gotowa do użycia, gdy będzie potrzebna. Jeśli masz koparkę JCB pamiętaj by kupować oryginalne części do koparek typu JCB.

Wymiana filtrów

Filtr powietrza w koparkach ma za zadanie utrzymywać brud i kurz z dala od silnika. Gdy silnik pracuje, powietrze pełne kurzu jest oczyszczane, zanim trafi do silnika. Z czasem filtr zatyka się zanieczyszczeniami i trzeba go wymienić. Należy to robić co kilka godzin pracy. Należy pamiętać o czyszczeniu obudowy filtra powietrza, aby usunąć nadmiar brudu i kurzu. Zapobiegnie to zatkaniu filtra i uszkodzeniu silnika. Zatkany filtr nie przepuści wystarczającej ilości powietrza i silnik nie będzie mógł pracować prawidłowo. Możesz zauważyć zmniejszoną moc silnika, nierówne obroty silnika i zmniejszoną moc hydrauliki. Wymiana zatkanego filtra powietrza poprawi osiągi silnika i zmniejszy zużycie paliwa. Przedłuży również żywotność silnika, zapobiegając przedostawaniu się do niego brudu i kurzu.

Zaciskanie węży hydraulicznych i naprawa węży

W koparce węże hydrauliczne są używane do przenoszenia ciśnienia oleju z pompy do cylindrów narzędzia. Węże te mogą ulec uszkodzeniu podczas pracy i wymagają naprawy. Gdy wąż pęknie, ciśnienie oleju jest uwalniane z dużym ciśnieniem, który może uszkodzić maszynę. Aby tego uniknąć, należy zawsze mieć w pobliżu kilka części zamiennych. Uciąć pęknięty wąż i ręcznie zacisnąć nowy lub podjechać do sklepu który dokonuje zaciskania węży hydraulicznych. Upewnij się, że pomiędzy odciętymi końcami nie ma szczeliny. Jeśli wąż pękł na maszynie i musisz wyłączyć siłownik, użyj dużego klucza, aby zamknąć przepływ oleju. Naprawa węży jest bardzo ważna w konserwacji koparki. Siłowniki i narzędzia robocze na koparce nie będą działać prawidłowo, jeśli węże są uszkodzone. Uszkodzone węże należy wymienić tak szybko, jak to możliwe. Pomoże to utrzymać maszynę w dobrym stanie na dłużej. Wszystkie niezbędne części zamienne do koparek można znaleźć w Internecie.

Sprawdź poziom oleju silnikowego i hydraulicznego

Sprawdzanie poziomu oleju silnikowego i hydraulicznego to kolejna ważna część naprawy koparki. Kiedy sprawdzasz poziom oleju, upewnij się, że maszyna jest wyłączona, a silnik i pompa są całkowicie schłodzone. Nigdy nie otwieraj silnika, gdy jest gorący. Podczas sprawdzania poziomu oleju upewnij się, że używasz właściwego rodzaju oleju. Olej musi mieć odpowiednią lepkość w zależności od warunków pracy. Użycie niewłaściwego oleju może spowodować uszkodzenie silnika. Jeśli koparka jest używana w środowisku o wysokim poziomie pyłu i zanieczyszczeń, należy częściej wymieniać olej. Zalecana częstotliwość wymiany oleju dla koparek używanych w takich warunkach to około co 100 godzin lub 1 miesiąc.

Artykuły metalowe Kraków, narzędzia do naprawy koparek

Będą takie chwile, kiedy będziesz musiał dokonać napraw w swojej maszynie. Aby to zrobić, będziesz potrzebował odpowiednich narzędzi. Możesz zdobyć te narzędzia w lokalnym sklepie z artykułami żelaznymi lub budowlanymi. Powinny one mieć wszystko, czego potrzebujesz do wykonania napraw. Możesz również znaleźć narzędzia do naprawy koparki w Internecie. To tylko niektóre z podstawowych kroków, które powinieneś podjąć, aby utrzymać koparkę. Jeśli wykonasz rutynową konserwację na swojej maszynie, będzie ona trwać dłużej i zaoszczędzisz dużo pieniędzy na naprawach i wymianach.

 

Posumowanie

W koparce może się wszystko zepsuć. Czasem nawet akumulator do koparki może się zepsuć. Wiele części kupisz przez internet, wiele części możesz znaleźć pewnie w swoim garażu lub zakupić na portalach internetowych.