Pustynia Namib: Namibia

przez | 13 stycznia 2022

Pustynia Namib to pustynia w Afryce.

Znajduje się w południowo-zachodniej części Namibii, między Oceanem Atlantyckim a pustynią Kalahari.

Pustynia Namib to jedna z najbardziej znanych pustyń w Afryce. Został nazwany na cześć swojej lokalizacji, która leży na granicy Angoli i Namibii. Pustynia zajmuje powierzchnię około 1000 kilometrów kwadratowych (390 ²). Wydmy mają około 3 metrów wysokości i rozciągają się na odległość do 25 kilometrów (16 mil).

Pustynia jest zamieszkana od czasów prehistorycznych, a niektóre dowody na zamieszkiwanie ludzi sięgają około 10 000 lat temu. W 1884 r. odkryto, że w regionie znajdują się duże złoża złota; jednak dopiero w 1886 r. rozpoczęto wydobycie złota

  • Powierzchnia: 81 000 km²
  • Numer ref: 1430
  • Państwo: Namibia
  • Typ: przyrodniczy

Pustynia Namib to pustynia w Afryce. Znajduje się w południowo-zachodniej części kraju i zajmuje powierzchnię . Pustynia Namib to jedna z najbardziej ekstremalnych pustyń na świecie.

Pustynia Namib została odkryta przez niemieckiego odkrywcę Johanna Gottfrieda Leopolda von Berchtolda, który nazwał ją na cześć swojej żony, księżniczki Louise, znanej również jako „Louise de la Désolation”. W 1841 r. odkrył, że jest pokryty czerwonymi wydmami i drzewami szkieletowymi. Nazwał je „Pustynią Śmierci”, ponieważ sądził, że to miejsce będzie niegościnne dla ludzi.

Pustynia Namib to kultowe miejsce w Namibii i popularne miejsce turystyczne.

Prawdopodobnie najbardziej znanym miejscem docelowym Namibii jest Pustynia Namib, która jest najbardziej charakterystyczną atrakcją w kraju. Pustynia Namib znajduje się w Namibi (oczywiście) i obejmuje całe wybrzeże Namibii, w tym piaszczyste morza, żwirowe równiny i obszary górskie. Przybrzeżna pustynia Namib to świetne miejsce na letnie wakacje. Rozciągająca się w wielu krajach, takich jak Namibia, Afryka Południowa i Angola, Pustynia Namib ma szczególnie suchy klimat, ze względu na niewielkie opady deszczu i jałowe tereny. Istnieje jednak wiele rzeczy do zrobienia na Pustyni Namib, które turyści mogą uznać za ekscytujące ze względu na jej wyjątkową przyrodę i dziką przyrodę.

Pustynia Namib to największa pustynia w Afryce. Obejmuje około 70% powierzchni kraju i znajduje się w południowo-zachodnim narożniku Namibii.

Pustynia Namib to wyjątkowe miejsce z czerwonymi wydmami i szkieletowymi drzewami. Wydmy składają się z piasku, który od tysięcy lat jest nawiany wiatrem. Szkielety składają się ze skał, które z biegiem czasu zostały zniszczone przez wiatr. Wydmy są również domem dla wielu gatunków zwierząt, w tym lwów, lampartów, gepardów i hien.

Na Pustyni Namib jest mnóstwo miejsc do odwiedzenia, które pozwolą Ci przeżyć ekscytujące i ekscytujące letnie wakacje. Odwiedź Afrykę tego lata, a będziesz zdumiony wieloma rzeczami, którymi możesz się cieszyć podczas swojej podróży. Pustynia Namib to rozległy region, który obejmuje część Namibii, Angoli i RPA. Chociaż latem temperatury mogą być bardzo wysokie, różnorodność zajęć i miejsc do odwiedzenia na Pustyni Namib sprawia, że ​​turystyka jest warta każdej sekundy i grosza. Spośród wielu miejsc do odwiedzenia na Pustyni Namib, do których można się udać, jest Park Narodowy Namib-Naukluft, który jest największym parkiem łownym w Afryce i czwartym co do wielkości na świecie. Park narodowy jest zamieszkany przez wiele rzadkich stworzeń, w tym hieny, szakale, gekony i węże. Wiadomo również, że ma dużą koncentrację rezerwatów naturalnych, w tym piaskowców, granitów i skaleni. Możesz również odwiedzić Spitzkoppe, który jest zbiorem dużych granitowych szczytów. Uważa się, że granity mają ponad 120 milionów lat i oferują turystom spektakularny widok. Tutaj możesz wykonywać szereg czynności, w tym wspinaczkę skałkową i robić wiele zdjęć i filmów.

Pustynia Namibii to rozległy, suchy region południowej Afryki.

Pustynia Namib to przybrzeżna pustynia w południowej Afryce, położona w większej części w Republice Namibii, a także części pustyni znajdują się w Republice Południowej Afryki i Republice Angoli. Nazwa Namib pochodzi z Nama i oznacza „ogromne miejsce”. Pustynia Namib obejmuje część zachodniego wybrzeża południowej Afryki; dotyka części krajów Angoli, Namibii i RPA.

Pustynia Namib obejmuje część zachodniego wybrzeża południowej Afryki; dotyka części krajów Angoli, Namibii i RPA. Granica pustyni na północy i wschodzie to podnóże Wielkiej Zachodniej Skarpy Namibii, na której panują bardziej wilgotne ziemie. Ale na południu stopniowe przejście łączy Namib z pustyniami Karoo i Kalahari we wnętrzu.

Pustynia Namib jest jedną z 500 odrębnych prowincji fizjograficznych oddziału fizjograficznego Platformy Południowej Afryki.

 Zajmuje powierzchnię około 80 950 kilometrów kwadratowych (31 250 mil kwadratowych), rozciągając się od rzeki Uniab (na północy) do miasta Lüderitz (na południu) i od Oceanu Atlantyckiego (na zachodzie) do skarpy Namib (wschód). Ma długość około 1600 km (1000 mil) z północy na południe, a jego szerokość ze wschodu na zachód waha się od 50 do 160 kilometrów (30 do 100 mil). Na północy pustynia prowadzi do Kaokoveld; linia podziału między tymi dwoma regionami przebiega mniej więcej na szerokości geograficznej miasta Walvis Bay i obejmuje wąski pas lądu (o szerokości około 50 km), który jest najbardziej suchym miejscem w Afryce Południowej.

Na południu Namib graniczy z południowoafrykańską półpustynią Karoo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *