Remont łazienki od a do z na co zwrócić uwagę?

przez | 12 września 2022

Co należy wziąć pod uwagę planując remont łazienki

   Kiedy myślisz o typowym domu, co przychodzi Ci do głowy? Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie wyobrażasz sobie kuchnię i salon jako główne obszary zainteresowania. Jednak często właściciele domów nie doceniają znaczenia innych pomieszczeń w domu. Na przykład, wiele osób ma tendencję do przeoczenia ich łazienki całkowicie. Może się wydawać, że jest to mało istotna przestrzeń, której nie trzeba poświęcać wiele uwagi. W końcu to tylko małe pomieszczenie z toaletą i umywalką, prawda? Cóż, jeśli myślisz, że Twoja łazienka jest nieważna lub nieciekawa, pozwól nam pokazać Ci, dlaczego ta myśl jest błędna! Twoja łazienka jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w Twoim domu. Jest to również jedno z pierwszych miejsc, które widzą goście, gdy wchodzą do Twojego domu. Nie pozwól, aby było to coś, o czym szybko zapomną!

Bathtub or shower

Jedną z pierwszych rzeczy, które będziesz musiał rozważyć, jest to, czy chcesz zachować wannę, czy przejść na prysznic. Obie te opcje mają swoje zalety i wady.

Wanny są świetne do relaksu, ale mogą być niebezpieczne, jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie wejść i wyjść z nich. Jeśli masz problemy z poruszaniem się i potrzebujesz pomocy przy kąpieli, wanna może nie być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Z drugiej strony, jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta, które musisz obserwować, gdy jesteś w wannie, prysznic jest znacznie lepszą opcją.

Prysznice są również łatwiejsze do czyszczenia i utrzymania niż tradycyjna wanna. Jeśli masz twardą wodę, być może będziesz musiał odkamieniać wannę kilka razy w roku, aby zapobiec jej zatkaniu. Z prysznicem nigdy nie będziesz miał tego problemu.

Koszty remontu łazienki

Jak w przypadku każdego remontu, ważne jest, aby wiedzieć, ile projekt będzie kosztować, zanim zaczniesz. Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, upewnij się, że rozumiesz, ile będzie kosztował remont, w tym materiały, robocizna i wszelkie pozwolenia lub opłaty wymagane przez Twoje miasto. Co dokładnie idzie do obliczania kosztów projektu renowacji? Liczby będą się różnić w zależności od wielkości i złożoności łazienki, ale jedną z zasad jest to, że należy spodziewać się zapłacić 10 do 20% całkowitego kosztu domu na remonty. Oznacza to, że 300.000 dolarów dom będzie miał budżet około 30.000 dolarów na remonty. Oczywiście, jest to tylko szacunek. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować remont jest mówić z wykonawcą lub architektem o swoich planach remontowych i mieć je dać ci szacunek.

Umywalka i toaleta do łazienki

Inne główne elementy Twojej łazienki to umywalka i toaleta. Jak zaczniesz patrzeć na różne armatury, pamiętaj o stylu, który chcesz, aby Twoja łazienka miała. Istnieje wiele różnych rodzajów stylów, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli odnawiasz łazienkę, która ma kilkadziesiąt lat, prawdopodobnie będziesz chciał zainstalować nowe armatury. Ale jeśli po prostu aktualizujesz łazienkę, która nadal ma armaturę w dobrym stanie, możesz chcieć je zachować.

Jeśli zdecydujesz się na zainstalowanie nowej armatury, masz kilka opcji. Możesz albo umieścić w nowych urządzeniach lub przełącznikach, zachowując stare rury. Lub można przełączyć rury i umieścić w nowych urządzeń. To naprawdę zależy od tego, co chcesz zrobić.

What to keep in mind when renovating a bathroom

Jak już wspomnieliśmy, łazienki są jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w domu. Jeśli decydujesz się na remont tego obszaru, będziesz chciał się upewnić, że nadążasz za nowoczesnymi trendami. Jeśli pójdziesz z płytką, upewnij się, że jest to nowoczesny projekt. Starsze style płytek, takie jak płytki heksagonalne, mogą wyglądać na datowane bardzo szybko. Zwłaszcza jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta, to dobry pomysł, aby przejść z płytką, która jest łatwa do czyszczenia.

Podobnie, jeśli zdecydujesz się zainstalować nowy zlew, upewnij się, że jest to coś, co wytrzyma próbę czasu. Mosiądz, miedź i stal nierdzewna pasują do każdego tematu łazienki.

Na koniec, jeśli planujesz pomalować ściany w swojej łazience, upewnij się, że wybierzesz kolor, który dopełni Twoje wyposażenie, a jednocześnie będzie pasował do stylu pomieszczenia. Na przykład, jeśli idziesz z tematem nadmorskim, turkusowy kolor może być świetny dla ścian, podczas gdy niebieski wyglądałby nie na miejscu.

Wnioski

To tylko kilka z rzeczy, które trzeba będzie rozważyć przy planowaniu remontu łazienki. Czy szukasz sposobów, aby poprawić funkcjonalność swojej przestrzeni lub po prostu chcesz świeży nowy wygląd, remont łazienki jest świetną opcją.

Twoja łazienka jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w domu. Jest to również jedno z pierwszych miejsc, które goście widzą podczas wizyty. Nie pozwól, aby Twoja łazienka była czymś, co ludzie szybko zapominają!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.